Zbulo të panjohurën

22 vjet nga rënia e Shkelzen Haradinajt, ky është rrëfimi emocionues i Dautit për vëllaun e tij

Sot është deputet në Kuvendin e Kosovës, ndërsa siç dihet tashmë Daut Haradinaj ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kontributi i Daut Haradinajt dhe gjithë familjës së tij për luftën në Kosovës ishte i madh, për këtë familja Haradinaj ka dhënë edhe tre dëshmorë.

Një ndër dëshmorët e rënë në frontet e luftës para 22 viteve është edhe djali i familjes Haradinaj, Shkëlzeni.

Në një video të rrallë, shihet Daut Haradinaj duke treguar se si u vra vëllai i tij Shkëlzeni dhe si shoku i tij për t’i mos rënë në dorë forcave serbe kishte bërë vetëvrasje, shkruan Magazina.al

Haradinaj në këtë videon tregon edhe se si kishin mbetur pa municion ushtarët e UÇK-së, në momentin kur ishin përballur me forcat serbe.

Më poshtë mund ta ndiqni rrëfimin emocionues të Dautit për Shkelzenin.

VIDEO

https://video.gjirafa.com/daut-haradinaj-tregon-se-si-u-vra-vellai-i-tij-shkelzeni-dhe-si-shoku-vrau-veten