Zbulo të panjohurën

30 të vdekur dhe 685 raste të reja me COVID në Kosovë

10 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ

 Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ

 Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës.

ℹ

 Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ

 Nga 9.415 testime, 685 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ

 Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes.

ℹ

 Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

ℹ

 Në total numri i rasteve aktive është 19.923.