Zbulo të panjohurën

6 të vdekur, 264 raste pozitive dhe 205 të shëruar për 24 orë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 264 raste të reja me koronavirus. gjashtë persona kanë vdekur si dhe janë shëruar 205 të tjerë.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, në një konferencë për media.

“Në 24 orët e fundit janë testuar 990 mostra, nga të cilat 264 rezultojnë pozitive, 6 raste të vdekjes dhe 205 pacientë janë shëruar”, ka bërë të ditur Ramadani.