Zbulo të panjohurën

A e dini qe Veton Surroi eshte i martuar me Miss Kosoven?

Njihet si publicist dhe politikan, dhe preferon jeten private ta mbaj vetem per vete.
Por perkunder kesaj, Veton Surroi nuk mund ta mbaj fshehur ate aq me teper kur eshte i martuar me nje ftyre publike.
Ish lideri i Partise Ora, eshte i martuar me aktoren, Blerta Syla, e cila ne vitin 1995 ka qene Miss Kosova.

Bukuroshja me prejardhje nga Istogu, Blerta Syla, në vitin 1995 morri pjesë në “Miss Kosova” dhe ia doli ta rrëmbente kurorën e më të bukurës.

Syla e cila eshte bere nene e dy femijeve, njihet me disa role filmike ne kinematografine kosovare.

Po ashtu , Blerta është edhe piktore, ndonëse duket të jetë më shumë e angazhuar si nënë dhe bashkëshorte.