Zbulo të panjohurën

Dështon seanca ndaj ish-deputetëve që hodhën gaz lotsjellës në Kuvend

Sot, në Gjykatën Themelore në Prishtinë ishte planifikuar mbajtja e seancës gjyqësore ndaj deputetëve që dyshohet se hodhën gaz lotësjellës në Kuvendin e Kosovës.

Seanca ndaj ish-deputetëve, Albulena Haxhiut, Donika Kadaj-Bujupit, Besa Baftiut dhe Pal Lekajt, dështoi për shkak të mungesës së këtij të fundit.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 1 prill.