Zbulo të panjohurën

Diaspora me shifta të frikshme: VV-ja thellon diferencën, merr 78% të votave

Ka përfunduar numërimi i më shumë se 33 mijë votave të ardhura me postë.

Nga 33 mijë e 488 votat e numëruara deri tash nga kjo kategori, Lëvizja Vetëvendosje po thellon diferencën në shifrat totale. Ajo ka fituar 26 mijë e 79 vota nga ky numërim i deritashëm, apo 77.8 për qind.

E dyta në këto vota renditet Lidhjen Demokratike të Kosovës me 2829 vota. Partia Demokratike e Kosovës deri tash ka 2486 vota, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka 944 vota dhe Nisma Socialdemokrate ka 234 vota.

Në total, janë 56610 vota nga diaspora.