Zbulo të panjohurën

Dy kandidatët për kryeministër sot festojë ditëlindjen – njëri mbush 45, tjetri 50 vjet

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti feston sot ditëlindjen.

I lindur më 1976 në Ratkoc të Rahovecit, Hoti mbush sot plot 45 vite jetë.

Që nga 3 qershori i vitit të kaluar, Hoti ushtron detyrën e kryeministrit, dhe për këtë pozitë është rikandiduar sërish nga partia e tij.

Festë ka po ashtu edhe në familjen e kreut të Nismës, Fatmir Limaj.

Limaj sot mbush 50 vite jetë. Ai ka marrë shumë urime nga miq e familjarë të tij.

Limaj është kryetar i partisë NISMA Socialdemokrate, ka qenë zëvendëskryeministër, si dhe ministër në Qeveritë e kaluara. /Reporteri.net