Zbulo të panjohurën

E turpshme: Hajnat thyjenë xhamin e veturës së mërgimtarit dhe ia vjedhin çantën me para dhe dokumente (Video)

Veturat e mërgimtarëve që kanë ardhur për pushimet e festave në Kosovë, janë kthyer në cak të hajnave.

Kështu ka ndodhur në një parking në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, ku hajnat kanë thyer xhamin e veturës dhe nga aty kanë grabitur një cantë ku kishte para dhe dokumente.

Në videon që ka sigurar Magazina.al, shihet një veturë e cila afrohet pranë dritarës së veturës tjeër që ishte e parkuar dhe me shpejtësinë e rrufesë hajni thyen xhamin dhe merr cantën dhe largohen shpejt.

Rasti është raportuar në polici, për më shumë shihni videon./Magazina.al