Zbulo të panjohurën

Gazetari i Bujkut në RTK: Në dhomën ku jam i shtrirë në QKUK vdiqën persona nga Corona, ju lutem kujdes

Ndërkohë, në 24 orët e fundit 17 persona kanë humbur jetën si pasojë e coronavirusit, teksa janë konfirmuar edhe 599 raste të reja pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 100.135 raste nga 490.546 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.039 raste të vdekjes.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=5563-1&gjid=21288673&v=2.1&guid=171527ed251f41da950039bb121280b3134b04788d904618964c2a79d80c5b92

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.196 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.900.

Ky është postimi i plotë i Binakaj:

Të nderuar miq,në dhomën ku jam i shtrirë,me 4 shtretër,në Kliniken e Mushkrive,në qark jo më gjatë se 12 orë,ndërruan jetë,dy pacientë.Kjo që u tha,tregon situaten e nderë,në të cilën po kalojmë.Ju lutem,mos e injoroni virusi.Me kujdes e syçeltësi e pa panikë e kalojmë….

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fibinakaj%2Fposts%2F2860809014132379&width=500&show_text=true&height=665&appId/Reporteri.net