Zbulo të panjohurën

Halil Kastrati kujton vëllain e zhdukur, kjo është historia e dhimbshme e tij (Video)

Humanisti i njohur Halil Kastrati, sot ka kujtuar vëllain e tij, Besnik Kastratin, i cili ishte pjestarë i UÇK-së.

Më 11 mars janë bërë 22 vjet nga zhdukja e tij për fatin e të cilin nuk dihet akoma asgjë, ndërsa ai e ka kujtuar me një fotografi dhe një shkrim në rrjetet sociale, shkruan Magazina.al

Vella Besnik Kastrati sot 22 vite.11 Mars 1999. O Zot gradoj e lartesoj me miresit e Tua Deshmoret”, ka shkruar Kastrati në rrjetet sociale.

Në emsion televiz “Oxygen” Halil Kastrati kishte treguar se ka vëllaun e zhdukur nga lufta, për fatin e të cilit nuk dihet ende asgjë, ndërsa me lot në sy ai tregon për nënë e tij e cila priste një lajm për të deri sa vdiq.

Pjesë nga rrëfimi i Halil Kastratit mund të degjoni në videon më poshtë: