Zbulo të panjohurën

(Kujdes, pamje të rënda) |Publikohet videoja e vrasjes së të riut në Deçan, babai i tij kërkon drejtësi

Agonis Tetaj ishte vrarë më 2018 në vendin e tij të punës në Deçan.


Tetaj ishte i martuar dhe pas vetës ka lënë gruan dhe dy fëmijë.

Ndërkohë, gjatë ditës së djeshme është bërë rikualifikimi i veprës në rastin e vrasjes së të riut Agonis Tetaj nga Deçani, nga “Vrasje e rëndë” në “Vrasje nga pakujdesia.

Lidhur me këtë ka reaguar babai i viktimës. Isuf Tetaj në një letër publike ka akuzuar prokurorin e rastit, Agron Uka, se është duke manipuluar me rastin e vrasjes së të riut Agonis Tetaj.

Ai ka thënë se djali i tij, u vra në vendin e punës nga djali i pronarit të biznesit në të cilin ka qene i punësuar.

Tetaj po ashtu ka publikuar edhe pamjet nga momenti i vrasjes – Kujdes! Pamjet në vijim janë shqetësuese dhe të rënda.

Reagimi i plotë: