Zbulo të panjohurën

Më shumë të shëruar se të infektuar

Në njoftimin e fundit të IKSHPK’së rreth situatës me koronavirus në Kosovës, është bërë e ditur se brenda 24 orëve, numri i të shëruarve është më i lartë se ai i të prekurve me COVID-19, raporton Express

IKSHPK njoftoi sot se brenda 24 orëve janë shëruar 574 persona, derisa raste pozitive me koronavirus janë 539.

“1.219 testime, 574 Të Shëruar dhe 539 Raste me Covid-19!”, bëhet e ditur në raportin 24 otësh të IKSHPK’së.

Numri total i të shëruarve nga koronavirusi është 25 mijë e 1, derisa raste aktive janë 13 mijë e 579.

Nga 13 marsi e deri më tani, në Kosovë janë shënuar gjithsej 143 mijë e 988 raste pozitive me koronavirus, ndërkaq si pasojë e infektimit, 1 mijë e 16 persona kanë vdekur.

“Numri total i rasteve pozitive është 39.596 raste nga 143.988 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.016 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 574 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 25.001 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.579”, bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës.