Zbulo të panjohurën

Me urdhër të Gjyqtarit të Dhomave të Specializuara, nis bastisja në shtëpinë e Thaçit

Në orët e para të mëngjesit janë parë vetura të shumta të Policisë së Kosovës dhe EULEX-it afër shtëpisë së ish-presidentit Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Sinjali.

Gazeta Sinjali mëson se me urdhër të Gjyqtarit të Dhomave të Specializuara është duke u realizuar bastisje në shtëpinë e tij.

Dje Hashim Thaçi është transferuar në Hagë pas konfirmimit të aktakuzës së tij nga Gjykata Speciale.

Aty ka arritur edhe deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri.