Zbulo të panjohurën

Prishtinë: Shtatë persona pësojnë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti

Shtatë persona kanë mbetur me lëndime trupore si shkak i një aksidenti trafiku në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë, përgjatë orës 19:00.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, shkruan Gazeta Express.

“Sot rreth orës 19:00,  në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë,  ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira dy  automjete në lëvizje. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e këtij aksidenti lëndime trupore kanë pësuar 7 persona dhe të njëjtit janë dërguar  për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, deklaroi ajo.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve që kanë sjellë deri te ky aksident.