Zbulo të panjohurën

Reagon Xhavit Haliti: S’kam marrë ftesë nga Gjykata Speciale

Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti ka reaguar pas raportimeve në media se ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale.

Përmes një postimi në Facebook, Haliti tha se nuk ka pranuar një ftesë të tillë.

“Nuk është e çuditshme se si gëzohen smirëzinjtë. Por, fatkeqësisht dua t’i mërzisë ata, që të gjithë zëdhënësitë e Radio Moskës e të Sputnikut, ndërsa t’i gëzoj miqtë e mi, që u shqetësuan me lajmin e lajmëtarëve të Radio Moskës e Radio Serbisë. Po ju njoftoj që as s’kam marrë ftesë dhe as s’më kanë ftuar me telefon”, ka shkruar Haliti.