Zbulo të panjohurën

Rrëfimi i Halil Kastratit për vëllaun e zhdukur dhe nënën që vdiq duke e pritur në dyert e oborrit (Video)

Halil Kastrati njihet si njëri i fort i cili i dëgjon hallet e të tjerëve, të cilëve ju del në ndihmë.

Por në një moment edhe historia e humanistit ka prekur të gjithë. Si shumë familje shqiptare edhe Halil Kastrati kishte familjarë të humbur nga lufta e fundit në Kosovë, shkruan Magazina.al

LEXO EDHE: Reagimi i Avdullah Hotit kur i brohorasin emrin e Albin Kurtit (Video)

Në emsion televiz “Oxygen” ai ka treguar se ka vëllaun e zhdukur nga lufta, për fatin e të cilit nuk dihet ende asgjë, ndërsa me lot në sy ai tregon për nënë e tij e cila priste një lajm për të deri sa vdiq.

Pjesë nga rrëfimi i Halil Kastratit mund të degjoni në videon më poshtë: