Zbulo të panjohurën

Shkarkohet kryeshefi i Stacionit të Autobusëve, Luan Hoti

Kryeshefi ekzekutiv i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti, është shkarkuar nga detyra e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Hoti përmes një postimi në profilin e tij në ‘Facebook.

“Pas 20 vitesh paraqet bilanc pozitiv, lufton krimin e organizuar, eliminon keqperdorimet, eliminon nepotizmin, nuk punëson askënd dhe bordit ua prish kombinimet politike ruanu se ata të SHKARKOJNË. Bordet politike nuk janë mësuar kështu! Ata duan të punësojnë të afërmit e tyre pa konkurs, duan që të shpenzojnë paren publike pa mbulesë të organizojnë workshope në Durrës pa nevojë, dhe nëse nuk je i dëgjueshëm të SHKARKOJNË”, ka shkruar Hoti ndër të tjera.