Zbulo të panjohurën

Sot në Kosovë mban mot kryesisht i vranët

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”.