Zbulo të panjohurën

Tahiri nuk dëshiron të komentojë vendimin e Thaçit për faljen e dënimit për Shpresim Ukën e Bekim Sylën

Një ditë para se të nisej për në Hagë, ish-presidenti Hashim Thaçi falur dy të dënuarit për rastin “Bllaca”, Shpresim Ukën dhe Bekim Sylën.

Ndërsa ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka refuzuar të komentojë, shkruan Gazeta Express.

“Është e pandershme me më pyet për këtë. Unë jam një person që kam qenë në një procedurë të caktuar në Gjykatën Speciale dhe kjo ma ndalon me komentu me njerëz të cilët janë në procedurë penale”, tha Tahiri në debatin ‘Kallxo Pernime’,

Uka dhe Syla u falën me dekret të ish-presidentit.

Shpresim Ukës iu falën 4 vite burgim. Ai ishte dënuar me 15 vite burgim në rastin “Bllaca”.