Zbulo të panjohurën

Vdes ish-Komandanti i UÇK-së

Sonte në moshën 70 vjeçare, ka ndërruar jetë ish-komandanti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Esat Krasniqi.

Për vdekjen e komandantit, Esat Krasniqi, bënë të ditur bashkëluftëtarë dhe miq të tij, përcjellë Klan Kosova.