Zbulo të panjohurën

Vdes një infermiere e QKUK-së nga COVID-19

Infermierja Miradije Pllana-Hoti, ka vdekur sot nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë të ditur Sindikata e Infermierëve të Kosovës, e cila tha se ajo ishte infermiere në Klinikën e Neurologjisë në QKUK, raporton Zeri.info.

“Sindikata e Infermierëve të Kosovës, me pikëllim të thellë ka marrë lajmin se nga virusi COVID-19, ka ndërruar jetë Miradije Pllana-Hoti, infermiere në Klinikën e Neurologjisë, QKUK. Do të kujtohet si profesioniste e përkushtuar në punë dhe që nuk ndaloi së shërbyeri pacientëve, përgjatë shumë viteve. Neë emër të Sindikatës seë Infermiereëve teë Kosoveës, familjes së ndjerës dhe gjitheë kolegeëve, ju shprehim ngusheëllimet meë teë sinqerta”, thuhet në njoftimin e kësaj Sindikate.