Zbulo të panjohurën

Pamje të rralla: Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë (VIDEO)

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënjes së familjes së heroit Adem Jashri. Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullen e Jasharjave në Prekaz, dhe e perpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajen e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po nishesin për në aksion.

LEXO EDHE: Pse Rugova nuk shkojë asnjëherë në Prekaz? Kjo ishte përgjigjja e tij 

Dukej sikur po niseshin në dasëm dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i prêt Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroninë që lindi heronjë. /Magazina.al